Güleroğlu Tahin Hakkında :

Bozkırda üretimde bulunduğumuz yıllarda en güzel ve en kaliteli katkısız doğal tahin yapmak için en her zaman en önde bulunduk firmamızda sizlere sunduğumuz temelde iki çeşit tahin imiz bulunmaktadır.

Bunlar ; Beyaz tahin ve Bozkır Tahini yani “Çifte Kavrulmuş Tahin” olarak da bilinir.

Beyaz Tahin :

Beyaz tahin tamamen beyaz susamdan yapılmaktadır ve hiç bir katkı maddesi yoktur beyaz susam en saf hali ile değirmenimize gelir ve ıslatma havuzlarımızda belirli bir müddet ıslatılır acı suyu tozu iyice temizlenir,

Temizlenen susamlar kavurma fırınlarında kavrulur ve temizlenir Güleroğlu Tahin in farkı bu aşamalarda güzel bir şekilde şekillenirken sizlere kalitemizi ve samimiyetimizi ulaştırıyoruz, sonrasında bize özel taş değirmen de tahin olması kalan susam hikayenin sonuna doğru daha da güzelleşiyor ve lezzetleniyor.

Tamamen lezzetinin çoğunu buradan alan beyaz susam taş değirmende tonlarca taşın altında öğütülüyor, öğütülen tahin en temiz ve hijyenik ortamlarda el değmeden farklı kilolarda ve farklı kutulara doldurularak ambalajlanır sonrası sizlere sunması kalır.

Çifte Kavrulmuş Bozkır Tahini :

Bozkır Tahinin de kullandığımız susamlarımız Antalya’ nın Manavgat İlçesinden temin ediyoruz bu susam dünya çapında bir üne ulaşmış yağ değeri besin değeri oldukça yüksek ve kaliteli bir mamuldür.

Temin ettiğimiz manavgat susamı özel ıslatma havuzlarımıza dökülür ve belirli saat suyu değiştirilecek en temiz en güzel halini alır.Acı suyu temizlenen ve biraz şişmesi sağlanan Manavgat Susamı Kepekli ve Kepeksiz olarak iki çeşite ayrılır,

Bunu ayırmak müşterilerimize daha farkı ve çeşitli bir sunum yapmak içindir. Kepekeli Tahin için susam ıslatma havuzlarında alınır ve dövme makinesinde çok az miktarda kabuğu alınana dek dövülür, Kepeksiz Tahin için ise kabuğunun tamamına yakını alınır daha akışkan daha açık renkli bir tahin elde edilir.

Sizlere için kısa notlar halinde Güleroğlu Tahinin Ürettiği “Bozkır Tahininin” ne kadar faydalı olduğunu sunacağız. :

Tahin Sindirim Sistemine, Kansere, Kalp Sağlığına, Böbrek Sağlığına, Soğuk Algınlığına, Zihni Açar, Hücrelerin Sağlığını Korur, Anemi Hastalığına İyi Gelir, Kemik Sağlığına,Cilt ve Saç Sağlığı İçin  birçok faydası bulunmaktadır.

Tahin Hakkında

Tahin Hakkında